Zwierzęta egzotyczne/małe ssaki

Troska o Zdrowie Twojego nawet najmniejszego Podopiecznego w przychodni weterynaryjnej Optovet we Wrocławiu.

Witamy w Przychodni Weterynaryjnej Optovet we Wrocławiu wszystkie małe ssaki!
W naszej przychodni weterynaryjnej kładziemy ogromny nacisk na kompleksową opiekę zdrowotną dla wszystkich naszych pacjentów, bez względu na ich rozmiar. Dlatego z radością informujemy, że przyjmujemy na wizyty również naszych najmniejszych przyjaciół: króliki, kawie domowe (świnki morskie), fretki, jeże, szopy oraz małe gryzonie.
Wszystkie małe zwierzęta zapraszamy na konsultacje okulistyczne, szczepienia i badania internistyczne. Nasz doświadczony zespół weterynaryjny jest gotów dostosować się do indywidualnych potrzeb i charakteru każdego pacjenta, zapewniając im komfort i opiekę na najwyższym poziomie.

Czym się wyróżniamy?

 • Doświadczony zespół: nasza lekarka weterynarii Monika Stańczykowska z zamiłowaniem do leczenia małych ssaków oraz ogromnym sercem do kawii domowych dobierze plan leczenia Twojego pupila.
 • Przyjazne środowisko: Nasze sale oczekiwania są dostosowane do potrzeb zwierząt, aby stworzyć przyjazne i bezstresowe środowisko, oddzielna poczekalnia dla kotów pozwoli zminimalizować stres.
 • Indywidualne podejście: Rozumiemy, że każdy pacjent jest inny. Dlatego dostosowujemy nasze podejście do potrzeb konkretnego zwierzaka.
 • Nowoczesne wyposażenie: Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, co pozwala nam szybko i skutecznie postawić diagnozę oraz dostosować plan leczenia.

Jak Przygotować Się do Wizyty ze Zwierzęciem Egzotycznym w Przychodni Weterynaryjnej Optovet we Wrocłąwiu?

 1. Zapewniamy bezpieczne warunki transportu.
 2. Zabieramy ze sobą książeczkę zdrowia, paszport i rodowód jeśli zwierzę je posiada, a w przypadku zwierząt adopcyjnych – pomocny będzie zarys ich wcześniejszej historii.
 3. Bardzo istotne jest zabranie ze sobą opisów dotychczasowego leczenia i wykonanych badań – w wielu przypadkach pozwoli to na szybszą diagnostykę.
 4. Warto sporządzić listę produktów, którymi karmimy naszego pupila regularnie, jak również sporadycznie.
 5. Pomocne może być zdjęcie klatki, akwarium czy terrarium, a w przypadku bardziej wymagających gatunków – zanotowanie temperatury otoczenia pacjenta.
 6. Dużym ułatwieniem jest zapisanie niepokojących objawów, odmiennych zachowań zwierzęcia i pytań, które się nasunęły – stres związany z wizytą może spowodować, że zapomnimy niektórych, pozornie błahych informacji.
 7. Nie bójmy się robić zdjęć lub nagrać film! Zwłaszcza uwieczniający niepokojące nas zachowanie, wygląd kału czy moczu – to duża pomoc w diagnostyce!
 8. Na wizytę można zabrać próbkę kału z 3 dni (każdy dzień – jedna próbka, przechowujemy w lodówce do czasu wizyty)
 9. Królików i gryzoni nie głodzimy przed wizytą, cały czas muszą mieć dostęp do pokarmu.
 10. U fretek, jeży, szopów i skunksów w przypadku pobrania krwi czy USG jamy brzusznej odstawiamy pokarm 4 godziny, a wodę 1 godzinę przed wizytą.

 

Na zdjęciu widoczny jest biało-brązowy szczeniaczek jedzący z metalowej miseczki położonej na podłodze

Jak Umówić Wizytę?

Umówienie wizyty dla swojego małego ssaka u nas jest łatwe i szybkie. Skorzystaj z naszego systemu online lub zadzwoń pod podany numer telefonu.

Nasz personel recepcjonistek jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania i umówić dogodny termin.
Pamiętaj, że zdrowie i dobre samopoczucie Twojego małego pupila są dla nas priorytetem.
Z nami możesz być pewien, że otrzymasz najlepszą możliwą opiekę weterynaryjną dla swojego zwierzaka.

Zapraszamy serdecznie!