Kriochirurgia

Na czym polega kriochirurgia?

To nic innego jak zamrażanie, a bardziej naukowo – kriodestrukcja tkanek.

W naszym gabinecie wykorzystujemy aparat renomowanej i znanej na rynku firmy KRIOPOL (model K-20) na ciekły azot.

Po zabiegu martwica tkanek następuje szybko, a proces gojenia trwa do kilku tygodni. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a efekty estetyczne są doskonałe.

Zestaw krioaplikatorów pozwala na precyzyjne dobranie do obszaru mrożenia.

Jakie zmiany możemy usunąć?

  • Rzęsy ektopowe oraz dwurzędowe rzęsy,
  • Guzy powiek,
  • Grudki chłonne przerośnięte w wyniku grudkowego zapalenia spojówek,
  • Guzków skórnych,
  • Zmiany rozrostowe w jamie ustnej oraz okolicy odbytu,
  • Skórzaki rogówki.

I wiele innych zmian w których tradycyjna chirurgia nie może zostać wykonana lub ze względów estetycznych nie jest zalecana. Do miejsc takich należą np. okolice odbytu, gdzie bliskość mięśnia zwieracza sprawia, że zakres cięcia tradycyjnego jest ograniczony lub miejsca gdzie gojenie może być utrudnione np. okolice stawów.

Jak należy przygotować zwierzę?

Zabiegi metodą kriochirurgii wykonywane są jedynie w znieczuleniu miejscowym. U zwierząt zazwyczaj wystarczy poddanie go premedykacji (tzw. głupi jaś), za wyjątkiem zabiegów wykonywanych w okolicy oczu.

Metody znieczulenia dobierane są do każdego pacjenta indywidualnie. Zabieg jest stosunkowo krótki, bezpieczny oraz bezkrwawy.

Efekty zabiegu:

Wysoki procent wyleczeń oraz doskonałe wyniki kosmetyczne powodują, że jest to metoda z wyboru w usuwaniu guzów krawędzi powiek oraz rzęs ektopowych lub dwurzędowych.

Zabieg nie upośledza fizjologicznych funkcji powiek. Powstaje elastyczna i mała blizna. W niewielkim procencie przypadków stwierdza się wznowy, a ponowna kriodestrukcja, zazwyczaj daje trwałe wyleczenie.