O nas

Twoja-nasza przychodnia OptoVet jest miejscem, gdzie otoczymy troskliwą opieką najmniejszego członka Twojej rodziny.

Masz gwarancję, że każde powierzone nam zwierzę zostanie potraktowane w indywidualny i szczególny sposób.

Dla nas zwierzęta są częścią rodziny, dlatego w opiekę nad nim wkładamy cała naszą wiedzę i doświadczenie. Liczy się dokładność, rozmowa z właścicielem, wiec czas jaki poświecimy dla naszych pacjentów to nie tylko 15 minutowe podane leków, każdy zwierzak dostanie od nas odpowiednią dawkę uwagi.

Zajmujemy się profilaktyką oraz leczeniem psów i kotów, natomiast naszą wielką pasją jest okulistyka. Jesteśmy ambitnym i ciągle podnoszącym swoje kwalifikacje zespołem, na którym zawsze możesz polegać.

„Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.”

Nasz zespół lekarzy i asystentów:

lek. wet. specjalista chorób psów i kotów Anna Kaca – Jakubiak

właścicielka przychodni OptoVet

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu.
Zafascynowana okulistyką psów i kotów. Ukończyła prestiżowy kurs okulistyczny organizowany przez ACVO (American College of Veterinary Opthalmologists). Odbyła staż na oddziale okulistycznym referencyjnej kliniki Animal Health Trust w Newmarket.
Jest członkiem ESVO oraz EESVO.
W celu dalszego poszerzania wiedzy bierze udział w licznych warsztatach, szkoleniach oraz konferencjach w kraju i za granicą.
Prywatnie wielka miłośniczka podróżowania, gór, koni oraz posiadaczka szalonej, psiej gromadki – Freyki i Belli.

lek. wet. Katarzyna Hołownia – Olszak

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu.
Z pasji zajmuje się stomatologią i chirurgią tkanek miękkich.
Uczestniczyła w 3-stopniowym programie PSLWMZ „Stomatologia”, zgłębiała także zagadnienia endodoncji, ortodoncji oraz trudnych ekstrakcji.Aktualnie również w trakcie studiów specjalizacyjnych z chirurgii weterynaryjnej.
Kocha wszystkie zwierzęta, duże i małe, ale szczególnie koty – zwłaszcza swoje dwa, Chałwę i Kokosa.
Wolny czas spędza czytając książki oraz zajmując się roślinami.

lek. wet. Kamila Popławska​

Rodowita Wrocławianka. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Podczas studiów odbywała praktyki w Wielkiej Brytanii oraz w Hiszpanii w szpitalu dla zwierząt w Leon.
Staż odbyła w klinice we Wrocławiu, następnie swoje zawodowe doświadczenie zdobywała w przychodni weterynaryjnej w Poznaniu.
Swoje zainteresowania zawodowe kieruje w stronę okulistyki, z której się doszkala i kształci.
Uczestniczyła w stażu okulistycznym w Anglii pod okiem specjalisty Jamesa Rushtona, w listopadzie 2022 ukończyła 1 stopień specjalizacyjnych studiów podyplomowych ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies) w Hiszpanii, w lipcu 2023 – 2 stopień z zakresu chirurgii oka we Francji.
Prywatnie właścicielka dwóch adoptowanych kotów, wielbicielka biegania, podróży i gry na pianinie.

 

 

lek. wet. Anna Bębenek

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Aktualnie w trakcie specjalizacji weterynaryjnej diagnostyki obrazowej.
Choroby psów i kotów to coś, z czym lubi się mierzyć.
W wolnym czasie pogłębia wiedzę wczytując się w książki
i uczestnicząc w specjalistycznych kursach.
Prywatnie właścicielka przystojnego kundelka Bruna.
Zakochana w podróżach, smacznej kuchni i dobrej muzyce.

 

lek. wet. Aleksandra Baran – Winkiel

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Już na studiach uczyła się pod okiem doświadczonych lekarzy chirurgii oraz diagnostyki obrazowej.
Zakończyła kursy zaawansowane z echokardiografii u profesor Urszuli Pasławskiej, nieustannie poszerza wiedzę z zakresu kardiologii psów i kotów. Aktualnie uczęszcza na studia specjalizacyjne z weterynaryjnej diagnostyki obrazowej. Jej pasją od najmłodszych lat była jazda konna, a aktualnie wystawy psów rasowych.
Posiada suczkę pudla miniaturowego morelowego Esmahan, która zdobyła tytuł Interczempiona.

dr n. wet. Marcin Michałek

W 2016 roku uzyskał tytuł lekarza weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W 2020 roku z wyróżnieniem obronił pracę doktorską z zakresu klinicznej kardiologii weterynaryjnej.
W latach 2019-2020 odbył zagraniczne staże, w tym w pracowni kardiologii na University of California w Davis oraz Iowa State University, a także pracowni radiologii interwencyjnej Animal Medical Center w Nowym Yorku.
W 2022 roku odbył szkolenie z zakresu ultrasonografii płuc oraz rozpoczął cykl europejskich szkoleń specjalizacyjnych z kardiologii weterynaryjnej ESAVS-Cardiology. Odbył również dwutygodniowy staż kliniczny w Ludwig-Maximilians-Universität München.
Badania kardiologiczne wykonuje są na sprzęcie, który pozwala na dokładną diagnostykę serca zarówno małych kotów, jak i psów ras olbrzymich.

lek. wet. Dorota Trojniak

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Podczas studiów odkryła swoją pasję do diagnostyki obrazowej i kształciła się w tym kierunku z pomocą specjalistów z dziedziny radiologii. Zawodowo interesuje się również dietetyką weterynaryjną. Nieustannie stara się poszerzać wiedzę z obszaru swoich zainteresowań, aby w przyszłości zostać specjalistą. Prywatnie miłośniczka jazdy konnej, długich spacerów i wycieczek górskich ze swoim zwariowanym kundelkiem – Żelką. W wolnym czasie lubi zgłębiać tajniki psiego behawioryzmu

lek. wet. Maurycy Smoląg

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Aktualnie skupiony na rozwoju w dziedzinie anestezjologii weterynaryjnej. Ukończył trzystopniową Szkołę Anestezjologii Weterynaryjnej VASTA uzyskując międzynarodowy tytuł VAT (Veterinary Anaesthesia Technician). Oprócz anestezjologii i terapii bólu w obszarze zainteresowań zawodowych znajdują się także nefrologia oraz hematologia psów i kotów.
Prywatnie opiekun kotki europejskiej Lei oraz pieska Chihuahua Mii.

lek. wet. specjalista chorób psów i kotów Zuzanna Grobelak-Łyszczarek

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od lat fascynatka okulistyki weterynaryjnej. Ukończyła prestiżowy dwustopniowy kurs okulistyczny organizowany przez ESAVS( European School for Advanced Veterinary Studies ) w Luksemburgu oraz szkolenie z zakresu mikrochrirgii w Toulouzie. Stale podnosi swoje kwalifikacje w trakcie licznych szkoleń i warsztatów okulistycznych w kraju i zagranicą.
Prywatnie Mama dwójki dzieci i opiekunką kota, Kocisława.
Miłośniczka podróży.

dr n. wet. Pola Borusewicz

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. W 2018 r uzyskałam stopień doktora nauk weterynaryjnych.
Odbyła staże zagraniczne, min. w pracowni ultrasonografii i radiologii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Weterynaryjnym i Farmaceutycznym w Brnie (Czechy). Miała okazję uczyć się i współpracować z najbardziej uznanymi autorytetami z zakresu gastroenterologii weterynaryjnej m.in. prof. Thomasem Spillmannem, prof. Penny Watson, prof. Nickiem Bexfieldem. Jej głównymi zainteresowaniami są choroby wątroby i trzustki oraz żołądka i jelit. Wykonuję również badanie ultrasonograficzne oraz endoskopowe układu pokarmowego i oddechowego.
Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych, a także wykładowcą na konferencjach również tych zagranicznych..
Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ) oraz Society of Comparative Hepatology (SCH).

lek. wet. Monika Stańczykowska

Ukończyła wrocławski wydział Medycyny Weterynaryjnej w 2013 roku. Na studiach zdobywała doświadczenie w gabinetach oraz przychodniach we Wrocławiu. Od początku pracy zawodowej internistka psów i kotów, ale w jej sercu od zawsze było miejsce dla zwierząt egzotycznych.
Od 2017 roku nieustannie podnosi swoje kwalifikacje w zakresie medycyny ssaków egzotycznych, w tym również w stanach nagłych. Aktualnie słuchaczka studiów specjalizacyjnych z chorób zwierząt nieudomowionych na SGGW w Warszawie. Uczestniczka licznych kursów i szkoleń, w tym echokardiografii weterynaryjnej i ultrasonografii gryzoni i zajęczaków.
Wolne chwile spędza z rodziną, w tym buldożką angielską Pajdą, Miłośniczka kawy i Włoch. Relaksuje się czytając literaturę faktu lub zgłębiając medyczne sekrety zdrowego stylu życia.

Anna Dziadecka

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego szczególnie zainteresowana laboratoryjnym obszarem weterynarii.
W codziennej pracy na recepcji stara się otoczyć pacjentów opieką już od pierwszego kontaktu z Przychodnią oraz dopasować wizyty do indywidualnych potrzeb Opiekunów i ich Podopiecznych.
Wolne chwile poświęca na górskie wędrówki oraz wycieczki poza miasto.

technik weterynarii Katarzyna Bojsza

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Inżynier zootechniki. W przychodni zajmująca się opieką okołozabiegową, zawsze dba o dobre samopoczucie naszych podopiecznych Świetnie zorganizowana również, w pracy na recepcji. Zawsze tryskająca energią i dobrym humorem. Troskliwa i bardzo zaangażowana w swoją pracę.
Prywatnie pasjonatka podróży i miłośniczka gór.
Kocha czekoladę pod każdą postacią

technik weterynarii
Dominik Lubecki

Jak mawiają człowiek orkiestra, za nim zdobył tytuł technika weterynarii w 2022 roku był aktorem, pracował z dziećmi i młodzieżą z trudnych środowisk. Rodowity Podlasianin, który nie wstydzi się nadużywać „dla” czy charakterystycznego śledzikowania. Tytuł technika weterynarii zdobył w Warszawie. Tam stawiał pierwsze kroki w jednej z warszawskich przychodni oraz na praktykach przy bydle. We Wrocławiu rozwijał swoje umiejętności w klinice całodobowej i od marca zasilił zaszczytne grono naszej przychodni. Doświadczenie w wielu miejscach pozwoliło ukierunkować jego zainteresowania w kierunku anestezjologii, stomatologii i dietetyki. Ale jak sam mówi jest ciekawy świata i z otwartą głową przyjmuje wszystko.
W wolnych chwilach oddaję się podróżom ze swoim czworonożnym przyjacielem Kukiem, odkrywając nowe zakamarki Dolnego Śląska.
Uwielbia wszystkie zwierzęta, ale jego marzeniem jest posiadanie… świnki wietnamskiej oraz własnego stadka kur, kaczek i gęsi.
Czas poza przychodnią spędza na macie trenując brazylijskie jiu-jitsu.

Angelika Ciosmak

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego z dużym doświadczeniem jako manager zespołu w dużej korporacji. Lubi pracę z ludźmi, podejmuje się coraz nowszych wyzwań zawodowych.
W Przychodni dba o jakość i płynność opieki nad naszymi Pacjentami. Wspiera również Naszych Lekarzy w codziennych obowiązkach.
Jej tryskanie energią i zdolności majsterkowania idealnie wpisują się do codziennej pracy całego zespołu.
Prywatnie miłośniczka wykorzystywania wszelkiego rodzaju narzędzi, aktywnego spędzania wolnego czasu, podróży górskich i jazdy na rolkach.

 

Julia Stasiak

Studentka weterynarii związana z naszą Przychodnią od kilku lat. Jako pracownik recepcji pomaga znaleźć odpowiednie terminy dla Opiekunów i Podopiecznych, jak również znajduje odpowiedzi na nurtujące pytania.
W kręgu jej zainteresowań znajdują się ogólnopojęte choroby psów i kotów, okulistyka małych zwierząt oraz behawiorystyka.
Wolny czas lubi spędzać na czytaniu dobrej książki lub długich spacerach, czy wyjściu na siłownię.
Prywatnie opiekunka kotki Pepper i psiaka Salvadora.