O nas

Twoja-nasza przychodnia OptoVet jest miejscem, gdzie otoczymy troskliwą opieką najmniejszego członka Twojej rodziny.

Masz gwarancję, że każde powierzone nam zwierzę zostanie potraktowane w indywidualny i szczególny sposób.

Dla nas zwierzęta są częścią rodziny, dlatego w opiekę nad nim wkładamy cała naszą wiedzę i doświadczenie. Liczy się dokładność, rozmowa z właścicielem, wiec czas jaki poświecimy dla naszych pacjentów to nie tylko 15 minutowe podane leków, każdy zwierzak dostanie od nas odpowiednią dawkę uwagi.

Zajmujemy się profilaktyką oraz leczeniem psów i kotów, natomiast naszą wielką pasją jest okulistyka. Jesteśmy ambitnym i ciągle podnoszącym swoje kwalifikacje zespołem, na którym zawsze możesz polegać.

„Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.”

Nasz zespół lekarzy i asystentów:

lek. wet. specjalista chorób psów i kotów Anna Kaca – Jakubiak

właścicielka przychodni OptoVet

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu.
Zafascynowana okulistyką psów i kotów. Ukończyła prestiżowy kurs okulistyczny organizowany przez ACVO (American College of Veterinary Opthalmologists). Odbyła staż na oddziale okulistycznym referencyjnej kliniki Animal Health Trust w Newmarket.
Jest członkiem ESVO oraz EESVO.
W celu dalszego poszerzania wiedzy bierze udział w licznych warsztatach, szkoleniach oraz konferencjach w kraju i za granicą.
Prywatnie wielka miłośniczka podróżowania, gór, koni oraz posiadaczka szalonej, psiej gromadki – Freyki i Belli.

lek. wet. Katarzyna Hołownia – Olszak

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu.
Z pasji zajmuje się stomatologią i chirurgią tkanek miękkich.
Uczestniczyła w 3-stopniowym programie PSLWMZ „Stomatologia”, zgłębiała także zagadnienia endodoncji, ortodoncji oraz trudnych ekstrakcji.Aktualnie również w trakcie studiów specjalizacyjnych z chirurgii weterynaryjnej.
Kocha wszystkie zwierzęta, duże i małe, ale szczególnie koty – zwłaszcza swoje dwa, Chałwę i Kokosa.
Wolny czas spędza czytając książki oraz zajmując się roślinami.

lek. wet. Kamila Popławska​

Rodowita Wrocławianka. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Podczas studiów odbywała praktyki w Wielkiej Brytanii oraz w Hiszpanii w szpitalu dla zwierząt w Leon.
Staż odbyła w klinice we Wrocławiu, następnie swoje zawodowe doświadczenie zdobywała w przychodni weterynaryjnej w Poznaniu.
Swoje zainteresowania zawodowe kieruje w stronę okulistyki, z której się doszkala i kształci.
Uczestniczyła w stażu okulistycznym w Anglii pod okiem specjalisty Jamesa Rushtona, w listopadzie 2022 ukończyła 1 stopień specjalizacyjnych studiów podyplomowych ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies) w Hiszpanii, w lipcu 2023 – 2 stopień z zakresu chirurgii oka we Francji.
Prywatnie właścicielka dwóch adoptowanych kotów, wielbicielka biegania, podróży i gry na pianinie.

 

 

lek. wet. Anna Bębenek

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Aktualnie w trakcie specjalizacji weterynaryjnej diagnostyki obrazowej.
Choroby psów i kotów to coś, z czym lubi się mierzyć.
W wolnym czasie pogłębia wiedzę wczytując się w książki
i uczestnicząc w specjalistycznych kursach.
Prywatnie właścicielka przystojnego kundelka Bruna.
Zakochana w podróżach, smacznej kuchni i dobrej muzyce.

 

lek. wet. Aleksandra Baran – Winkiel

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Już na studiach uczyła się pod okiem doświadczonych lekarzy chirurgii oraz diagnostyki obrazowej.
Zakończyła kursy zaawansowane z echokardiografii u profesor Urszuli Pasławskiej, nieustannie poszerza wiedzę z zakresu kardiologii psów i kotów. Aktualnie uczęszcza na studia specjalizacyjne z weterynaryjnej diagnostyki obrazowej. Jej pasją od najmłodszych lat była jazda konna, a aktualnie wystawy psów rasowych.
Posiada suczkę pudla miniaturowego morelowego Esmahan, która zdobyła tytuł Interczempiona.

lek. wet. Paulina Kacprzykowska

Wiedzę teoretyczną i praktyczną zdobyła na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, gdzie uzyskała tytuł lekarza weterynarii w 2020 roku.
Zaraz po studiach i praktykach w kraju wyjechała do szpitala HVBJ znajdującego się w Bradze na północy Portugalii, gdzie przez pół roku szkoliła się pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy. Bycie częścią wszechstronnego zespołu specjalistów pozwoliło jej ukierunkować zainteresowania zawodowe w stronę dermatologii, chirurgii miękkiej i ultrasonografii. Po powrocie do Polski pracowała w gabinecie weterynaryjnym pod Wrocławiem.
Kocha podróżować, odkrywać nowe kultury i smaki, a gdy nie wyjeżdża: gra w planszówki, trenuje boks, hoduje awokado i jeździ rowerem po Wrocławiu. 

lek. wet. Dorota Trojniak

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Podczas studiów odkryła swoją pasję do diagnostyki obrazowej i kształciła się w tym kierunku z pomocą specjalistów z dziedziny radiologii. Zawodowo interesuje się również dietetyką weterynaryjną. Nieustannie stara się poszerzać wiedzę z obszaru swoich zainteresowań, aby w przyszłości zostać specjalistą. Prywatnie miłośniczka jazdy konnej, długich spacerów i wycieczek górskich ze swoim zwariowanym kundelkiem – Żelką. W wolnym czasie lubi zgłębiać tajniki psiego behawioryzmu

lek. wet. Maurycy Smoląg

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Aktualnie skupiony na rozwoju w dziedzinie anestezjologii weterynaryjnej. Ukończył trzystopniową Szkołę Anestezjologii Weterynaryjnej VASTA uzyskując międzynarodowy tytuł VAT (Veterinary Anaesthesia Technician). Oprócz anestezjologii i terapii bólu w obszarze zainteresowań zawodowych znajdują się także nefrologia oraz hematologia psów i kotów.
Prywatnie opiekun kotki europejskiej Lei oraz pieska Chihuahua Mii.

lek. wet. Zuzanna Grobelak-Łyszczarek

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Od lat fascynatka okulistyki weterynaryjnej. Ukończyła prestiżowy dwustopniowy kurs okulistyczny organizowany przez ESAVS( European School for Advanced Veterinary Studies ) w Luksemburgu oraz szkolenie z zakresu mikrochrirgii w Toulouzie. Stale podnosi swoje kwalifikacje w trakcie licznych szkoleń i warsztatów okulistycznych w kraju i zagranicą.
Prywatnie Mama dwójki dzieci i opiekunką kota, Kocisława.
Miłośniczka podróży.

dr n. wet. Pola Borusewicz

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. W 2018 r uzyskałam stopień doktora nauk weterynaryjnych.
Odbyła staże zagraniczne, min. w pracowni ultrasonografii i radiologii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Weterynaryjnym i Farmaceutycznym w Brnie (Czechy). Miała okazję uczyć się i współpracować z najbardziej uznanymi autorytetami z zakresu gastroenterologii weterynaryjnej m.in. prof. Thomasem Spillmannem, prof. Penny Watson, prof. Nickiem Bexfieldem. Jej głównymi zainteresowaniami są choroby wątroby i trzustki oraz żołądka i jelit. Wykonuję również badanie ultrasonograficzne oraz endoskopowe układu pokarmowego i oddechowego.
Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych, a także wykładowcą na konferencjach również tych zagranicznych..
Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt (PSLWMZ) oraz Society of Comparative Hepatology (SCH).

Julia Stasiak

Studentka weterynarii związana z naszą Przychodnią od kilku lat. Jako pracownik recepcji pomaga znaleźć odpowiednie terminy dla Opiekunów i Podopiecznych, jak również znajduje odpowiedzi na nurtujące pytania.
W kręgu jej zainteresowań znajdują się ogólnopojęte choroby psów i kotów, okulistyka małych zwierząt oraz behawiorystyka.
Wolny czas lubi spędzać na czytaniu dobrej książki lub długich spacerach, czy wyjściu na siłownię.
Prywatnie opiekunka kotki Pepper i psiaka Salvadora.

Anna Dziadecka

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego szczególnie zainteresowana laboratoryjnym obszarem weterynarii.
W codziennej pracy na recepcji stara się otoczyć pacjentów opieką już od pierwszego kontaktu z Przychodnią oraz dopasować wizyty do indywidualnych potrzeb Opiekunów i ich Podopiecznych.
Wolne chwile poświęca na górskie wędrówki oraz wycieczki poza miasto.

technik weterynarii Katarzyna Bojsza

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Inżynier zootechniki. W przychodni zajmująca się opieką okołozabiegową, zawsze dba o dobre samopoczucie naszych podopiecznych Świetnie zorganizowana również, w pracy na recepcji. Zawsze tryskająca energią i dobrym humorem. Troskliwa i bardzo zaangażowana w swoją pracę.
Prywatnie pasjonatka podróży i miłośniczka gór.
Kocha czekoladę pod każdą postacią

technik weterynarii
Dominik Lubecki

Jak mawiają człowiek orkiestra, za nim zdobył tytuł technika weterynarii w 2022 roku był aktorem, pracował z dziećmi i młodzieżą z trudnych środowisk. Rodowity Podlasianin, który nie wstydzi się nadużywać „dla” czy charakterystycznego śledzikowania. Tytuł technika weterynarii zdobył w Warszawie. Tam stawiał pierwsze kroki w jednej z warszawskich przychodni oraz na praktykach przy bydle. We Wrocławiu rozwijał swoje umiejętności w klinice całodobowej i od marca zasilił zaszczytne grono naszej przychodni. Doświadczenie w wielu miejscach pozwoliło ukierunkować jego zainteresowania w kierunku anestezjologii, stomatologii i dietetyki. Ale jak sam mówi jest ciekawy świata i z otwartą głową przyjmuje wszystko.
W wolnych chwilach oddaję się podróżom ze swoim czworonożnym przyjacielem Kukiem, odkrywając nowe zakamarki Dolnego Śląska.
Uwielbia wszystkie zwierzęta, ale jego marzeniem jest posiadanie… świnki wietnamskiej oraz własnego stadka kur, kaczek i gęsi.
Czas poza przychodnią spędza na macie trenując brazylijskie jiu-jitsu.

Angelika Ciosmak

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego z dużym doświadczeniem jako manager zespołu w dużej korporacji. Lubi pracę z ludźmi, podejmuje się coraz nowszych wyzwań zawodowych.
W Przychodni dba o jakość i płynność opieki nad naszymi Pacjentami. Wspiera również Naszych Lekarzy w codziennych obowiązkach.
Jej tryskanie energią i zdolności majsterkowania idealnie wpisują się do codziennej pracy całego zespołu.
Prywatnie miłośniczka wykorzystywania wszelkiego rodzaju narzędzi, aktywnego spędzania wolnego czasu, podróży górskich i jazdy na rolkach.