Badanie USG głowicą hokejową małych zwierząt w Przychodni Weterynaryjnej Optovet

Dlaczego warto wykonywać USG małych zwierząt głowicą hokejową?

Głowica zwana potocznie „hokejówką” od swojego charakterystycznego kształtu, posiada wyższą częstotliwość w porównaniu do innych głowic. Umożliwia to zbadanie nawet najmniejszych pacjentów takich jak myszki, chomiki Roborowskiego, dżungarskie czy np. gekony.

 

Obraz ma na celu zobrazownie badania USG głowicą hokejową u małego zwierzęcia, w tym przypadku gekona.

Obraz obrazuje USG gałki ocznej gekona. Badanie jest bezbolesne i krótkie, dzięki czemu zwierzak lepiej znosi wizytę u lekarza weterynarii w Przychodni

Głowica ta pozwala na zobrazowanie płytko leżących struktur np. zmian skórnych i podskórnych. Ułatwia to ocenę, czy zmiany pojawiające się u naszych Podopiecznych są
bardziej lite albo mają charakter cysty wypełnionej płynem. Dodatkowo wspierają ocenę lekarza weterynarii w kontekście całkowitej wielkości. To często pomaga to w lepszym ustaleniu planu leczenia, a co za tym idzie szybszego powrotu do zdrowia Twojego Pupila.
Za pomocą takiej głowicy jesteśmy również w stanie w krótkim czasie ocenić większość narządów jamy brzusznej, a także wykonać pomiary i obserwacje dotyczące serca i klatki piersiowej. Prawidłowa ocena pracy narządów wewnętrznych jest niezbędnym elementem diagnostyki w weterynarii.

Co nam daje dodatkowo ze strony Pupila głowica hokejowa?

Krótki czas trwania badania powoduje zminimalizowanie stresu naszego dzielnego Pacjenta. Jeśli dodamy do tego podgrzewany żel do USG jakim dysponujemy, który nie wychładza najmniejszych Pupili, to okazuje się, że to badanie wcale nie jest takie straszne!
W naszej przychodni głowica ta wykorzystywana jest do wykonywania badań podczas wizyt internistycznych czy okulistycznych. O tym jak przygotować Twojego Pupila do wizyty dowiesz się z tego tekstu: klik.
Przedstawienie małego Pacjenta po badaniu USG swobodnie siedzącego na ręce lekarza weterynarii.

Mały gekon po badaniu USG gałki ocznej bez oznak niepokoju czy wyraźnego stresu. Swobodnie odpoczywa na ręce lekarza weterynarii.

Zapraszamy na profilaktyczne badania USG do Przychodni Optovet we Wrocławiu! 

lek. wet. Monika Stańczykowska

Przeczytaj także