Opieka śródoperacyjna Małych Ssaków w Przychodni Optovet we Wrocławiu

Nie tylko psy i koty mogą liczyć na najlepsze standardy opieki w trakcie badań, jak i znieczulenia! Małe ssaki mają do dyspozycji mnóstwo udogodnień.

 

Starając się jak najlepiej dbać o Pacjentów naszej Przychodni Weterynaryjnej Optovet, nie pomijamy tych najmniejszych, którzy często stanowią największe wyzwanie! Wprowadziliśmy szereg zmian i udogodnień w celu świadczenia jak najlepszej jakości usług, a co za tym idzie wpływać bezpośrednio na bezpieczeństwo znieczulenia w Naszej Przychodni Weterynaryjnej.

 

W tym wpisie zdradzamy kulisy życia szpitalnego, a dokładniej opieki śródoperacyjnej Małych Ssaków!

 

  1. Nasi futrzani Pacjenci mogą mieć wykonane badanie krwi bezpośrednio w dniu zabiegu. Wyniki otrzymujemy po 15 minutach od pobrania dzięki analizatorom morfologicznym i biochemicznym co pozwala na minimalizowanie stresu związanego z wizytami w gabinecie weterynaryjnym Twojego Pupila.
  2. Dysponujemy nowoczesnym USG z głowicą typu Hockey-Stick zwaną potocznie „hokejówką” do badania nawet najmniejszych pacjentów. Chomiczki dżungarskie czy myszki dzięki zakresowi częstotliwości głowicy 6-18 MHz mogą mieć wykonane badanie USG brzucha czy serca! Ponieważ małe ssaki potrzebują utrzymania stałego wysokiego komfortu termicznego, żel do USG umieszczany jest na module podgrzewającym. Dzięki tej prostej zmianie udaje się zminimalizować dyskomfort i utratę temperatury podczas badania.
  3. W razie potrzeby, mamy możliwość wykonania zdjęć RTG na aparacie cyfrowym, na którym zdjęcia do oceny są gotowe w ułamku sekundy.
  4. Funkcje życiowe Pacjentów podczas narkozy są monitorujemy za pomocą kardiomonitora z pomiarem tętna, EKG i ciśnienia krwi. Nad bezpieczeństwem znieczulenia czuwa zawsze lekarz weterynarii specjalizujący się w opiece nad Małymi Ssakami, który rozumie potrzeby naszych małych Pacjentów.
  5. Zabiegi przeprowadzamy na sali chirurgicznej z użyciem maty grzewczej. Mata grzewcza pozwala utrzymać prawidłową temperaturę podczas operacji i zapobiegamy wychłodzeniu maleńkich organizmów naszych Pacjentów.
  6. W trakcie narkozy za pomocą pompy infuzyjnej strzykawkowej, precyzyjnie podajemy płynoterapię dożylną, która wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi
  7. Wybudzenie następuje w inkubatorze z regulowanym zakresem temperatur i wilgotności. Pozwala on uzyskać optymalne warunki dla wybudzania się małych ssaków i gryzoni. Dodatkowo w razie potrzeby jesteśmy zaopatrzeni również w koncentrator tlenu aby ułatwić oddychanie każdemu Pacjentowi.
Nie polegamy wyłącznie na maszynach! Cały proces nadzorują doświadczeni technicy weterynarii oraz lekarze weterynarii, który gotowi są reagować na każdą potrzebę naszych Pacjentów.

Przeczytaj także

Kaszel kenelowy u psa

Kaszel kenelowy u psa

Kaszel kenelowy u psa (kaszel psiarniany, CIRD – zakaźny zespół oddechowy psów). Co to jest kaszel kenelowy? Jak rozpoznać kaszel kenelowy u psa? Jakie jest leczenie kaszelu kenelowego u psa? Czy można zapobiegać zarażeniu się chorobie? Odpowiadamy na najczęściej...

Kwas hialuronowy w okulistyce zwierząt

Kwas hialuronowy w okulistyce zwierząt

W jakich sytuacjach i po co używa się kwasu hialuronowego w okulistyce zwierząt? Kwas hialuronowy kojarzy nam się z medycyną estetyczną u ludzi. W weterynarii natomiast nie używamy go jako upiększacza, lecz jako szybkiej metody do wyeliminowania entropium powiek u...

Encephalitozoon Q&A czyli kunikuloza bez tajemnic!

Encephalitozoon Q&A czyli kunikuloza bez tajemnic!

Zapraszamy na pytania&odpowiedzi o kunikulozie - chorobie pasożytniczej występującej najczęściej u królików! 1. Jedni mówią, że to pierwotniak, a inni, że to grzyb – jak to w końcu jest? Encephalitozoon należy do gromady Microsporidia. Są to jądrzaste,...